Jak co roku AgroLiga miała dwie odsłony. Najpierw w ministerstwie rolnictwa jej laureaci otrzymali listy gratulacyjne od ministra Marka Sawickiego, honorowego patrona konkursu. Część z nich wyróżniono odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”. Następnie laureatów podjął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Gratulował wysokich osiągnięć gospodarczych. Wszyscy laureaci szczebla krajowego otrzymali też puchary i dyplomy. W kategorii rolników indywidualnych mistrzem krajowym AgroLigi zostali Monika i Tomasz Bankiewiczowie z Komorowa, woj. mazowieckie. Wśród firm tryumfowały „Mazurskie Miody” Tomasza Piaseckiego z Tomaszkowa, woj. warmińsko-mazurskie. (Z)
Monika i Tomasz Bankiewiczowie prowadzą w Komorowie 36-hektarowe gospodarstwo sadownicze, w którym blisko 24 ha zajmują owocujące jabłonie. Na pozostałym areale znajdują się: szkółki, lasy oraz ziemia do rekultywacji pod sad. Nawożenie i ochrona jabłoni prowadzona jest zgodnie z Programem Integrowanej Produkcji, co gwarantuje wysoką jakość i zdrowe owoce. Jabłka deserowe z ich sadu w 90 proc. są sprzedawane na eksport. W gospodarstwie wytwarza się sok jabłkowy pod marką „Smaczek z Doliny Radomki”, do którego owoce pozyskiwane są z własnego oraz z okolicznych sadów. Państwo Bankiewiczowie posiadają Certyfikat IP, GLOBALGAP i wdrożyli system HACCP. Zostali też uhonorowani tytułem Wzorowy Ogrodnik 2012, zaś ich sok jabłkowy został uznany Produktem Roku 2012 oraz zdobył I nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.
List gratulacyjny z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymuje Bogdan Piasecki, właściciel „Mazurskich Miodów”, firmy o wieloletniej tradycji pszczelarskiej (rok założenia 1964), zajmującej się obrotem miodu i produktów pochodzenia pszczelego. Firma znana jest w kraju z wytwarzanych od 2007 r. miodów pitnych niesyconych oraz alkoholi „mocnych” z miodem, opartych na tradycyjnych recepturach. Jej wyroby wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody i są dostępne w lokalnych sieciach handlowych i sklepach specjalistycznych w całej Polsce. Firma spełnia wszelkie wymogi UE związane z produkcją żywności – HACCP. Jako pierwsza z branży w Polsce uzyskała w 2012 r. prawo do posługiwania się certyfikatem jakości. Od 2006 r. jest członkiem Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.