Organizowane przez Hodowlę Roślin Strzelce oraz BASF Dni Pola odwiedziło blisko 1100 osób. Zaprezentowano aż 148 odmian w 14 gatunkach. Po raz pierwszy pokazano:
• pszenicę ozimą POKUSA
• pszenicę jarą KAMELIA i SERENADA
• jęczmień jary RADEK
• owies PASKAL i NAWIGATOR
• pszenżyto ozime TREFL, MELOMAN, PANTEON
• rzepak ozimy METYS i MARCELO
Ponadto w tym roku organizatorzy postanowili przygotować dla zwiedzających nie lada atrakcję. Zaprezentowane zostały wszystkie odmiany wyhodowane w Hodowli Roślin Strzelce oraz należących do niej zakładach. Biorąc pod uwagę, że pierwsze prace nad hodowlą roślin rozpoczęły się w połowie XX wieku kolekcja była nad wyraz imponująca. Można było zobaczyć ponownie odmiany takie jak pszenica Kutnowianka, Jawa, Elena, jęczmień jary: Browarny PZHR, Klimek oraz pszenżyto Ugo, Bogo, Tornado. Całość była skomponowana w taki sposób, by zwiedzający mogli zaobserwować jak w kolejnych latach zmieniały się odmiany w poszczególnych gatunkach. Wielkość tej kolekcji unaoczniła wkład polskiej hodowli roślin, a w szczególności Hodowli Roślin Strzelce, w rozwój polskiego rolnictwa poprzez systematyczny dopływ nowych, coraz plenniejszych odmian roślin rolniczych.
Dziennikarzy zaproszono po raz pierwszy do nowoczesnych szklarni hodowlanych oraz laboratorium in vitro, w którym dr Przemysław Matysik przedstawił podstawy nowoczesnej hodowli oraz przyspieszania efektów hodowlanych. Zakres prowadzonych prac oraz uzyskiwane efekty robiły duże wrażenie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik laboratoryjnych udało się w Strzelcach skrócić czas potrzebny na wyhodowanie nowej odmiany z kilkunastu do pięciu lat. Dzięki temu polskie odmiany mogą z powodzeniem konkurować z zagraniczną konkurencją.
Obecność fachowców z koncernu chemicznego BASF można było wykorzystać w celu bieżącego omówienia ewentualnych zagrożeń ze strony chorób grzybowych oraz szkodników występujących na polach. Strzeleckie Dni Pola to bardzo dobrze zorganizowane przedsięwzięcie, na udział w którym warto przeznaczyć ten jeden dzień w roku.